Concurs de desene “Casuta Ta”

Ziua Via Carmina (2011)
02.04.2012
Concurs „Viziteaza Via Carmina si castiga un weekend la Viena”
02.04.2012

La primele semne de iarna, am indemnat copiii claselor 1-4 din scolile aradene sa-si demonstreze talentul in ale desenului in schimbul unor premii consistente atat pentru ei cat si pentru clasele din care faceau parte. Un concurs cu 8 scoli implicate si cu peste 800 de desene inscrise au strans mii de voturi pe pagina noastra de facebook http://www.facebook.com/viacarmina.


Scolile participante au fost :

  1. Sc. Gen. Aurel Vlaicu;
  2. Sc. Gen. Mihai Eminescu;
  3. Sc. Gen. 5;
  4. Sc. Gen. 12;
  5. Sc. Gen. Caius Iacob;
  6. Colegiul National Elena Ghiba Birta;
  7. Liceul pedagogic “Dimitrie Tichindeal”;
  8. Liceul de arta Sabin Dragoi.
Pentru ca am primit un numar atat de mare de desene am optat pentru premierea mai multor copilasi.

Castigatorii concursului de desene „Casuta mea” sunt urmatorii:

Locul I – Krasnai Carmen- coperta calendarului cartierului Via Carmina.
Locul I – Maya Borod- cel mai votat desen de pe pagina de facebook
Locul II – Muntean Daniela
Locul III – Hirina Bianca

Premii de participare s-au oferit urmatorilor participanti:

1. Averescu Stefania clasa a II-a A, Liceul de Arta Sabin Dragoi
2. Balas Bianca clasa I B, Colegiul Pedagogic Dimitrie Tichindeal
3. Bulzan Patricia clasa I A, Colegiul Pedagogic Dimitrie Tichindeal
4. Stana Daria clasa I C, Colegiul Pedagogic Dimitrie Tichindeal
5. Alessia Francesca clasa I D, Scoala Gen. Mihai Eminescu
6. Daniel Bulzan clasa a II-a D, Scoala Gen. Mihai Eminescu
7. Meleaca Codruta clasa a II-a A, Scoala Gen. Nr. 5
8. Purtan Viviana clasa a II-a C, Colegiul Pedagogic Dimitrie Tichindeal
9. Zimmermann Jessika clasa a III-a Gm Scoala Gen. nr.21 Aurel Vlaicu
10. Laza Denard clasa a IV-a A, Colegiul National Vasile Goldis
11. Tomoioaga Alessia clasa a III-a B, Colegiul National Vasile Goldis
12. Barbu Andreea clasa I B, Colegiul Pedagogic Dimitrie Tichindeal
13. Dobrota Gabriela clasa a IV-a A, Colegiul National Vasile Goldis
14. Stana Luvian clasa a II-a B, Scoala Gen. Mihai Eminescu
15. Don Iasmina clasa a III-a B,Colegiul National Vasile Goldis
16. Calin Robert clasa I B, Scoala Gen. Nr. 12
17. Bradean Melisa clasa I A, Liceul de Arta Sabin Dragoi
18. Dolean Ariana clasa I B, Liceul Pedagogic Dimitrie Tichindeal
19. Dumitrache Bianca clasa a III-a C, Scoala gen. 21 Aurel Vlaicu
20. Ursu Antonia Gabriela clasa I B, Liceul Pedagogic Dimitrie Tichindeal
21. Tess Kbemer clasa a IV-a A , Colegiul National Elena Ghiba Birta.